Likwidacja spółki z o.o. w pytaniach i odpowiedziach część I

Do wprowadzenia nowej serii wpisów na blogu zainspirowali (i jednocześnie zachęcili) mnie Klienci naszej Kancelarii 🙂 .

Często zdarza się, że dostaję maile, czy też odbieram telefony, w których Klienci zadają pytania dotyczące likwidacji spółki z o.o., na które jestem w stanie odpowiedzieć szybko i zwięźle, w kilku zdaniach. Są to bardzo często ciekawe zagadnienia, niewynikające wprost z przepisów ksh.

Pomyślałam, że wprowadzę na blogu osobną kategorię wpisów – Likwidacja spółki z o.o. w pytaniach i odpowiedziach – w której znajdziesz zwięzłe odpowiedzi na pytania oraz wątpliwości Klientów naszej Kancelarii.

Jeśli spotkałeś się z ciekawym zagadnieniem dotyczącym likwidacji spółki z o.o. lub masz wątpliwości w jakiejś materii dotyczącej likwidacji – zachęcam Cię do kontaktu mailowego: k.kulig@kkadwokaci.eu. Wybiorę najciekawsze zagadnienia i wkrótce opublikuję odpowiedzi na blogu, w ramach niniejszej serii wpisów.

question-mark-1019983_1280

Pytanie: Czy w spółce z o.o. konieczne jest powołanie co najmniej dwóch likwidatorów?

Odpowiedź:  Art. 276 ksh mówi o likwidatorach w liczbie mnogiej, co mogłoby sugerować, że w każdym wypadku likwidacji spółki z o.o. należałoby ustanawiać co najmniej dwóch likwidatorów. Wskazać jednak należy, iż przepisy kodeksu spółek handlowych dopuszczają możliwość powołania zarządu jednoosobowego. Jak zapewne wiesz,  przepisy dotyczące zarządu w sp. z o.o. stosuje się również do likwidatorów, wobec czego nie ma żadnych przeszkód żeby  funkcję likwidatora pełniła jedna osoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.